Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Victory

130 let zkušeností shrnutých do jedné špičkové zbraně. To je přesně opakovací kulovnice Schultz & Larsen Victory. Láká tradičním vzhledem, který je však doplněn o excelentní přesnost a stabilitu. Zbraň je vybavena systémem výměnných hlavní a paleta dostupných ráží je opravdu široká. Tato elegantní kulovnice s osobitým kouzlem je parťákem na celý život. Varianta s pažbou pro praváky.

62 700 Kč 51 818,18 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 1653
Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Victory

Detailní popis produktu

K výrobě pušky se přistupuje naprosto nekompromisně, kvalita a přesnost jsou vždy na prvním místě a přes to v dílnách nejede vlak. K vám se tedy dostává pouze to nejlepší, co může dílny zbrojovky Schultz & Larsen vůbec opustit. Veškeré díly jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů a při výrobě jsou používány nejnovější výrobní postupy a technologie v kombinaci s letitými výrobními zkušenostmi. Sečteno, podtrženo, nemůže z toho vyjít nic jiného, než top produkt. Model Victory byl vytvořen během několika let neustálého zdokonalování i těch nejmenších konstrukčních detailů. Pro mnohé se stala tato kulovnice absolutní špičkou pro lovecké účely i klasickou střelbu na střelnici. Victory je určena pro ty, kteří chtějí zbraň vyladěnou do posledního detailu.

Victory je puška mnohem vyšší hodnoty, než jakou udává cena a je těžké někde najít lepší - někdo by mohl říci, že je to až nemožné. Tato kulovnice zaručuje vynikající výkon a nezapomenutelné lovecké chvíle.

Schultz & Larsen Victory Rifle

Luxusní elegantní dřevěná pažba je vyráběna ve dvou variantách - pro praváky a pro leváky. Obě varianty se liší tvarováním lícnice. Ta je nicméně v obou případech vyvýšená a velmi pohodlná. Elegantní křivky pažby jsou doplněny předbažbím z růžového dřeva a pohodlnou pažbičkou. V Schultz & Larsen pro konzervaci dřevěných pažeb využívají lněný olej, který zvýrazňuje texturu dřeva, proniká hluboko dovnitř materiálu a je dobře leštitelný. Pažba tak vypadá stále jako nová.

Samozřejmostí je také zdrsnění dřeva v úchopové části, protože úchop musí být pevný a jistý za každé situace. K tomu ovšem nepomáhá pouze zdrsnění, ale také ergonomicky tvarované vybrání. Zbraň tak perfektně sedne do ruky, až to bude vypadat, jako by se vám zbraň přizpůsobila.

Standardně jsou pušky dodávány s pažbou ze dřeva třídy 1-2, ale nabídce Schultz & Larsen jsou také další varianty (od třídy 2 až po třídu 6), pokud byste tedy chtěli lepší pažbu, neváhejte nás kontaktovat.

Botka je obvykle v hnědé variantě, ale u vyšších tříd dřeva je možné zvolit také výraznou červenou variantu.

Schultz & Larsen Victory Rifle

Veškeré kovové části jsou vyráběny z vysoce kvalitní oceli a jsou opracovány s ještě vyšším důrazem na přesnost a detail, než je tomu u ostatních modelů této značky. I proto trvá výroba jednoho kusu mnohem déle v porovnání s jinými zbraněmi. A i když je to čas a práce navíc, rozhodně se to vyplatí, výsledek je naprosto perfektní bez jediné chybičky.

Chcete si kulovnici Victory pořídit, ale volba jedné ráže je pro vás něco jako Sophiina volba a nemůžete se rozhodnout? Nevadí! Můžete si pořídit celou zbraň s jednou ráží a dokoupit další hlaveň, kterou snadno vyměníte. Kulovnice Classic stejně jako ostatní kulovnice Schmidt & Larssen disponují systémem výměnných hlavní. Výměna je velmi jednoduchá, stačí k tomu jeden klíč. Při použití hlavní pro standardní ráže není třeba měnit závěr, nicméně pokud se rozhodnete přitvrdit a zvolíte magnum ráži, výměně závěru se nevyhnete.

Sortiment těchto hlavní z chrom-molybdenové oceli je velmi pestrý. V nabídce je několik ráží a také několik profilů hlavní. Stejně tak se hlavně liší v průměru a délce. A v závislosti na tom, jakou hlaveň zvolíte, tak je potom také celková hmotnost zbraně, nicméně průměrná hmotnost je zhruba 3,6 kg. 

Zbrojovka Schmidt & Larssen zvolila při výrobě hlavně metodu škrábání. Obrovskou výhodou této techniky je, že nevyvolává napětí v materiálu. V kombinaci s použitou match grade ocelí ve výsledku dostanete špičkovou hlaveň s dlouhou životností a excelentní přesností.

 

Schultz & Larsen Bolt

Schultz & Larsen Victory Rifle

Závěr je otočný v rozsahu 60º, což z něj dělá rychlý a efektivní mechanismus. Základem spolehlivé funkce je dokonalé opracování. Díky tomu závěr nedrhne, chod je maximálně plynulý a při uzamykání zapadne do hlavně. Ovládací klika je je designována do stejně elegantního vzhledu, jako je zbytek pušky. Elegantně zakřivená závěru má v sobě dutinku, která má jednoduchý důvod - alespoň částečné snížení hmotnosti zbraně, protože každý gram se počítá.

V nabídce jsou dvě varianty závěru. První varianta nese označení "S" a je určena pro všechny dostupné standardní ráže. Druhá varianta s označením "M" je určena speciálně pro ráže Magnum.

Schultz & Larsen Classic Bolt

Schultz & Larsen Bolt

 

Se závěrem dále souvisí bezpečnost. Ta má u všech zbraní vždy nejvyšší prioritu a u kulovnic Schultz & Larsen tomu není jinak. Zde jsou veškeré díly navrženy a testovány tak, aby byly schopné vydržet minimálně trojnásobek běžného provozního zatížení. Pokud by se však stejně stalo, že by došlo k přetížení, což by mělo za následek například prasknutí pouzdra, může vzniklý vysokotlaký plyn uniknout otvory vypracovanými v přední části závěru. Díky tomu je zajištěno, že nebude ohroženo zdraví střelce.

Součástí bezpečnosti je také manuální pojistka. Ta je v tomto případě třípolohová a zajišťuje závěr a blokuje úderník. Zadní poloha zbraň plně zajišťuje. Pokud zvolíte středovou polohu, je umožněno bezpečné vybití zbraně při zapnuté pojistce. A nakonec při pojistce v přední poloze je umožněna střelba.

 

Co s týče spoušťového mechanismu, ten je opravdu luxusní a hlavně máte dvě možnosti, jaký zvolit. První možností je klasická přímá spoušť, která je stavitelná a to jak v délce chodu, tak v odporu spouště. Druhou možností je dvoustupňová "Match" spoušť, která ani není příplatková, což je prostě pecka. Dvoustupňová spoušť v první fázi tahu zabírá asi 60 % hmotnosti tahu, díky čemuž je druhá, závěrečná fáze lehká s ostrým zlomem. Tato spoušť umožňuje absolutní přesnost při zachování dostatečného záběru spouště tak, aby byla zajištěna bezpečnost za všech podmínek.

 

Není kulovnice bez pořádné optiky. V případě kulovnic Victory je vrchní část vyfrézována pro rychlé upevnění montáží Schultz & Larsen "Slide&Lock". Pokud však preferujete jinou montáž, je vršek předvrtán tak, aby na něj bylo možné připevnit Weaver nebo jinou montáž. V tomto případě je rozteč otvorů 22 mm.

Schultz & Larsen vyrábí vlastní montáže a lišty Picatinny v 0, 10 a 20 MOA, takže pokud ještě žádnou vlastní montáž nemáte, doporučujeme zvolit právě tyto originální montáže.Schultz & Larsen Victory RifleSchultz & Larsen Victory Rifle with Scope

Důležitou součástí jsou také poutka pro připevnění popruhu. Ty na kulovnici Schultz & Larsen najdete klasicky dvě. První je umístěno vzadu na spodní straně pažby před botkou a druhé je na spodní straně předpažbí. Čepy jsou otočné. Poutka jsou určena pro popruhy o šířce 8 mm.

Schultz & Larsen Victory Sling Swivels

 

Pokud vás zajímá kulovnice v číslech, mrkněte na obrázek. Jsou zde uvedeny všechny rozměry zbraně (kromě hlavně).

Schultz & Larsen Victory

 

Z popisu zbraně jste jistě pochopili, že je zde spoustu možností customizace. Pokud tedy chcete něco navíc a zajímají vás další možnosti, jak zbraň vylepšit, určitě nás neváhejte kontaktovat. To se týká také volby třídy dřeva pažby, varianty pažby pro leváky, drážkování a mnoho dalšího.

Parametry

Výrobce Schultz & Larsen
Délka hlavně: 560 mm/650 mm
Hmotnost: cca 3,6 kg
Povrchová úprava: modření
Spoušť: stavitelná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: