Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Tactical PRO MDT 29"

Schultz & Larssen Tactical je špičkově zpracovaná opakovací kulovnice s pevným pouzdrem závěru se zabudovanou Picatinny lištou, MDT LSS pažbou a se širokou škálou možných ráží. Díky systému výměnných hlavní máte možnost libovolně měnit ráže dle vaší aktuální nálady nebo požadavků. Zbraň je vyráběna pouze ve variantě pro praváky.

Varianta:
110 000 Kč 90 909,09 Kč bez DPH
Dostupnost: Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Kód: 1677/6-5 1677/.30 1677/.31 1677/.32 1677/6-6 Zvolte variantu
Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Tactical PRO MDT 29"

Detailní popis produktu

K výrobě opakovací kulovnice Tactical se přistupuje naprosto nekompromisně, kvalita a přesnost jsou vždy na prvním místě a přes to v dílnách nejede vlak. K vám se tedy dostává pouze to nejlepší, co může dílny zbrojovky Schultz & Larsen vůbec opustit. Veškeré díly jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů a při výrobě jsou používány nejnovější výrobní postupy a technologie v kombinaci s letitými výrobními zkušenostmi. Sečteno, podtrženo, nemůže z toho vyjít nic jiného, než top produkt A nejlepší na tom je, že je puška za velmi rozumnou cenu.

 

Na své si u této pušky přijdou především milovníci drsného vzhledu. Takový vzhled totiž kulovnice má a největší podíl na tom má karbonová pažba a pevně zabudovaný Picatinny rail. Jelikož je pouzdro závěru na pevno a právě k pouzdru je připevněný rail, je montáž velmi stabilní. Jakmile si jednou optiku na zbrani nastřelíte, nic vám s tím už nehne.

Schultz & Larsen Tactical Angle

Pušku Tactical je možné na vaše přání nechat vyrobit i v odlehčené verzi. To znamená, že pro výrobu některých částí včetně railu je použit vysoce pevný hliník a díky tomu je snížena celková hmotnost zbraně až o 400 gramů. Nicméně tuto odlehčenou variantu určitě nedoporučujeme v případě, že máte zálusk na Magnum ráži. U klasické varianty jsou veškeré části vyrobeny z oceli, která v pohodě zvládne zatížení i od takto výkonných nábojů.

Zbraň je vybavena pažbou MDT LSS se sklopnou pažbou, která se nabízí hned ve dvou barevných variantách: černé a pískové. Ta nejen, že vypadá opravdu dobře, ale také je doplněna stavitelnou botkou a stavitelnou lícnicí, takže si ji střelec může nastavit tak, aby měl při střelbě co největší pohodlí. Nicméně nevýhodou této pažby může být to, že je vyráběna pouze ve variantě pro praváky.

 

Ve standardní variantě je kulovnice Tactical dodávána s hlavní dlouhou 740 mm o průměru 27 mm, ale je možné také na přání zákazníka dodat pušku s kratší hlavní, která má délku 580 mm a průměr 30 mm. Případně si můžete nechat objednat obě velikosti a kdykoliv je vyměnit. Dalším bonusem je, že si můžete pořídit celou zbraň s jednou ráží a jednou délkou hlavně a k tomu můžete dokoupit další hlaveň v jiné délce či ráži, kterou snadno vyměníte. Kulovnice Tactical stejně, jako ostatní kulovnice Schultz & Larssen, totiž disponují systémem výměnných hlavní. Výměna je velmi jednoduchá, stačí k tomu jeden klíč. Při použití hlavní pro standardní ráže není třeba měnit závěr, nicméně pokud se rozhodnete přitvrdit a zvolíte magnum ráži, výměně závěru se nevyhnete.

Model Tactical je kompatibilní i s hlavněmi jiných modelových řad, takže pokud již doma máte nějakou kulovnici Schultz & Larsen, můžete hlavně libovolně přehazovat mezi jednotlivými modely.

Zbrojovka Schultz & Larsen zvolila při výrobě hlavně metodu škrábání. Obrovskou výhodou této techniky je, že nevyvolává napětí v materiálu. V kombinaci s použitou match grade ocelí ve výsledku dostanete špičkovou hlaveň s dlouhou životností a excelentní přesností.

Schultz & Larsen Tactical Barrelled Actions

Schultz & Larsen Bolt

Závěr je otočný v rozsahu 60º, což z něj dělá rychlý a efektivní mechanismus. Základem spolehlivé funkce je dokonalé opracování. Díky tomu závěr nedrhne, chod je maximálně plynulý a při uzamykání zapadne do hlavně. Ovládací klika je rovné rameno a je uzavřena do těla závěru. Zbraň je dodávána se dvěma velikostmi páky závěru.

Standardní kapacita zásobníku dodávaného se zbraní je 10 nábojů. Pokud však preferujete zásobníky s menší kapacitou, není to samozřejmě problém.

 

Schultz & Larsen Tactical Action

Velmi příjemnou záležitostí je spoušťový mechanismus, který je navržen speciálně konstruktéry ze zbrojovky Schultz & Larsen. Dvoustupňová spoušť v první fázi tahu zabírá asi 60 % hmotnosti tahu, díky čemuž je druhá, závěrečná fáze lehká s ostrým zlomem. Tato spoušť umožňuje absolutní přesnost při zachování dostatečného záběru spouště tak, aby byla zajištěna bezpečnost za všech podmínek.

V nabídce jsou dvě varianty závěru. První varianta nese označení "S" a je určena pro všechny dostupné standardní ráže. Druhá varianta s označením "M" je určena speciálně pro ráže Magnum.

Schultz & Larsen Bolt

Se závěrem dále souvisí bezpečnost. Ta má u všech zbraní vždy nejvyšší prioritu a u kulovnic Schultz & Larsen tomu není jinak. Zde jsou veškeré díly navrženy a testovány tak, aby byly schopné vydržet minimálně trojnásobek běžného provozního zatížení. Pokud by se však stejně stalo, že by došlo k přetížení, což by mělo za následek například prasknutí pouzdra, může vzniklý vysokotlaký plyn uniknout otvory vypracovanými v přední části závěru. Díky tomu je zajištěno, že nebude ohroženo zdraví střelce.

Schultz & Larsen Tactical Bolt

Součástí bezpečnosti je také manuální pojistka. Ta je v tomto případě třípolohová a zajišťuje závěr a blokuje úderník. Zadní poloha zbraň plně zajišťuje. Pokud zvolíte středovou polohu, je umožněno bezpečné vybití zbraně při zapnuté pojistce. A nakonec při pojistce v přední poloze je umožněna střelba.

 

Ke kulovnici doporučujeme pořídit také tlumič od stejného výrobce, který taktéž naleznete v naší nabídce.

Kulovnice Schultz & Larsen nabízí samozřejmě také spoustu individuálních úprav, proto pokud máte specifické přání nebo vás zajímají možné úpravy, neváhejte nás kontaktovat. To se týká také například volby barvy pažby, drážkování a mnoho dalšího.

Parametry

Výrobce Schultz & Larsen
Délka hlavně: 740 mm
Průměr hlavně: 27 mm
Závit: M 14x1
Spoušť: Taktická, dvoupolohová
Pažba: MDT LSS
Botka: Stavitelná
Lícnice: Stavitelná

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: