Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Classic Wood - Levoruké provedení

Kulovnice Schultz & Larsen Classic je ideálním každodenním pracantem, na kterého se můžete spolehnout, protože je vyrobena právě pro náročné nepřetržité používání. Je možné vybrat si hned z několika ráží. Výhodou je také systém výměnných hlavní, nejste tedy odkázání pouze na jednu ráži. Precizně vyrobená škrábaná hlaveň zaručuje nejlepší střelecké výsledky mezi puškami v podobné cenové kategorii, takže nejen, že se na zbraň můžete spolehnout, ale také budete svými výkony zářit. A to je přesně to, co chcete a potřebujete! Varianta s pažbou pro leváky.

Varianta:
46 200 Kč 38 181,82 Kč bez DPH
Dostupnost: Na dotaz Na dotaz Na dotaz Skladem (1 ks) Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Kód: 1671/.22 1671/.24 1671/6-5 1671/.30 1671/.31 1671/8X5 1671/.32 1671/6-6 1671/7X6 1671/7X5 1671/9-3 1671/.25 1671/6-7 1671/7MM 1671/270 1671/338 1671/358 1671/7MM2 Zvolte variantu
Kulovnice opakovací Schultz & Larsen Classic Wood - Levoruké provedení

Detailní popis produktu

Opakovací kulovnice Schultz & Larsen Classic by mohla být klidně brána jako etalon mezi kulovnicemi ve své třídě. Vyniká precizním dílenským zpracováním, systémem výměnných hlavní, spolehlivostí za všech podmínek a dlouhou životností všech dílů.

K výrobě pušky se přistupuje naprosto nekompromisně, kvalita a přesnost jsou vždy na prvním místě a přes to v dílnách nejede vlak. K vám se tedy dostává pouze to nejlepší, co může dílny zbrojovky Schultz & Larsen vůbec opustit. Veškeré díly jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů a při výrobě jsou používány nejnovější výrobní postupy a technologie v kombinaci s letitými výrobními zkušenostmi. Sečteno, podtrženo, nemůže z toho vyjít nic jiného, než top produkt. A nejlepší na tom je, že je puška za velmi rozumnou cenu.

 

Schultz & Larsen Classic Rifle

 

Elegantní spolehlivá opakovací kulovnice Classic je doplněna o tradiční dřevěnou pažbu. Pohodlná dřevěná pažba kulovnic Schultz & Larsen je typická svou nízkou hmotností, štíhlostí a absencí lícnice, přičemž je tvarovaná speciálně pro praváky či leváky. Jako materiál výrobce zvolil ořech a to hned z několika důvodů. Toto dřevo má rovnou a silnou strukturu vláken a příjemnou barvu a tón. Aby pažba vydržela dlouhá léta, je samozřejmě potřeba tento přírodní materiál náležitě ošetřit. V Schultz & Larsen pro konzervaci dřevěných pažeb využívají lněný olej, který proniká hluboko dovnitř materiálu a je dobře leštitelný. Pažba tak vypadá stále jako nová.

Samozřejmostí je také zdrsnění dřeva v úchopové části, protože úchop musí být pevný a jistý za každé situace. K tomu ovšem nepomáhá pouze zdrsnění, ale také ergonomicky tvarované vybrání. Zbraň tak perfektně sedne do ruky, až to bude vypadat, jako by se vám zbraň přizpůsobila.

Standardně jsou pušky dodávány s pažbou z ořechu třídy 1-2, ale nabídce Schultz & Larsen jsou také další varianty ořechu (třída 2 a třída 3), pokud byste tedy chtěli lepší pažbu, neváhejte nás kontaktovat.

Schultz & Larsen Classic Rifle

Chcete si kulovnici Classic pořídit, ale volba jedné ráže je pro vás něco jako Sophiina volba a nemůžete se rozhodnout? Nevadí! Můžete si pořídit celou zbraň s jednou ráží a dokoupit další hlaveň, kterou snadno vyměníte. Kulovnice Classic stejně jako ostatní kulovnice Schultz & Larsen disponují systémem výměnných hlavní. Výměna je velmi jednoduchá, stačí k tomu jeden klíč. Při použití hlavní pro standardní ráže není třeba měnit závěr, nicméně pokud se rozhodnete přitvrdit a zvolíte magnum ráži, výměně závěru se nevyhnete.

Zbrojovka Schultz & Larsen zvolila při výrobě hlavně metodu škrábání. Obrovskou výhodou této techniky je, že nevyvolává napětí v materiálu. V kombinaci s použitou match grade ocelí ve výsledku dostanete špičkovou hlaveň s dlouhou životností a excelentní přesností.

 

Schultz & Larsen Bolt

 

Závěr je otočný v rozsahu 60º, což z něj dělá rychlý a efektivní mechanismus. Základem spolehlivé funkce je dokonalé opracování. Díky tomu závěr nedrhne, chod je maximálně plynulý a při uzamykání zapadne do hlavně. Ovládací klika je rovné rameno a je uzavřena do těla závěru. 

 

Schultz & Larsen Classic Bolt

V nabídce jsou dvě varianty závěru. První varianta nese označení "S" a je určena pro všechny dostupné standardní ráže. Druhá varianta s označením "M" je určena speciálně pro ráže Magnum.

 

Schultz & Larsen Bolt

 

Se závěrem dále souvisí bezpečnost. Ta má u všech zbraní vždy nejvyšší prioritu a u kulovnic Schultz & Larsen tomu není jinak. Zde jsou veškeré díly navrženy a testovány tak, aby byly schopné vydržet minimálně trojnásobek běžného provozního zatížení. Pokud by se však stejně stalo, že by došlo k přetížení, což by mělo za následek například prasknutí pouzdra, může vzniklý vysokotlaký plyn uniknout otvory vypracovanými v přední části závěru. Díky tomu je zajištěno, že nebude ohroženo zdraví střelce.

Součástí bezpečnosti je také manuální pojistka. Ta je v tomto případě třípolohová a zajišťuje závěr a blokuje úderník. Zadní poloha zbraň plně zajišťuje. Pokud zvolíte středovou polohu, je umožněno bezpečné vybití zbraně při zapnuté pojistce. A nakonec při pojistce v přední poloze je umožněna střelba.

 

Co s týče spoušťového mechanismu, ten je stejně dobrý jako všechny ostatní díly. Je stavitelný a to jak v délce chodu, tak v odporu spouště. Jazýček spouště je rovný a hladký.

 

Není kulovnice bez pořádné optiky. V případě kulovnic Classic je vrchní část vyfrézována pro rychlé upevnění montáží Schultz & Larsen "Slide&Lock". Pokud však preferujete jinou montáž, je vršek předvrtán tak, aby na něj bylo možné připevnit Weaver nebo jinou montáž. V tomto případě je rozteč otvorů 22 mm.

Schultz & Larsen vyrábí vlastní montáže a lišty Picatinny v 0, 10 a 20 MOA, takže pokud ještě žádnou vlastní montáž nemáte, doporučujeme zvolit právě tyto originální montáže.

 

Schultz & Larsen Classic Rifle

 

Důležitou součástí jsou také poutka pro připevnění popruhu. Ty na kulovnici Schultz & Larsen najdete klasicky dvě. První je umístěno vzadu na spodní straně pažby před botkou a druhé je na spodní straně předpažbí. Čepy jsou otočné. Poutka jsou určena pro popruhy o šířce 8 mm.

 

Schultz & Larsen Classic Sling Swivels

 

Pokud vás zajímá kulovnice v číslech, mrkněte na obrázek. Jsou zde uvedeny všechny rozměry zbraně (kromě hlavně).

 

Schultz & Larsen Classic

 

Ke kulovnici doporučujeme pořídit také tlumič od stejného výrobce, který taktéž naleznete v naší nabídce.

Kulovnice Schultz & Larsen nabízí samozřejmě také spoustu individuálních úprav, proto pokud máte specifické přání nebo vás zajímají možné úpravy, neváhejte nás kontaktovat.

Parametry

Výrobce Schultz & Larsen
Délka hlavně: 22"
Hmotnost: cca 3,4 kg
Povrchová úprava: modření
Spoušť: stavitelná
Kapacita zásobníku: 3
Závit:  14x1

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: